SPORT

Rezultatet e ‘Topit të Artë’, ja sa vota morëm Messi, Van Dijk dhe Ronaldo

Messi e ka shkruar historinë, rrëmben për herë të gjashtë ‘Topin e Artë’, shkruan Periskopi.

Messi e ka fituar ‘Topin e Artë’ për vitin 2019, duke shkruar historinë pasi është bërë futbollisti i vetëm që ka rrëmbyer gjashtë herë këtë çmim, duke e lënë prapa Ronaldon me 5.

Në një garë jashtëzakonisht të ngushtë, ai mposhti mbrojtëisn Virgil van Dijk.

France Football” ka publikuar rezultatet e pikëvë të grumbulluara, pas votimit të gazetarëve nga e gjithë bota.

Messi mori vendin e parë me 686 pikë, ndërsa van Dijk grumbullloi 679 pikë.

Më poshtë e keni listen: