Show Biz

Reperi i famshëm abuzoi seksualisht me të mitura, vajza e tij: Babi im është përbindësh

R. Kelly daughter Buku Abihttps://www.instagram.com/bu.k.u/Credit: Buku Abi/InstagramATLANTA, GA – OCTOBER 26: (EXCLUSIVE COVERAGE) R Kelly attends a Party at Amora Lounge on October 26, 2017 in Atlanta, Georgia. (Photo by Prince Williams/WireImage)

Vajza e R. Kelly bëri një deklaratë të papritur duke e quajtur babanë e saj përbindësh dhe të tmerrshëm. Në deklaratë, ajo shprehu mbështetjen e saj për të mbijetuarat nga abuzimet seksuale që këngëtari i njohur ka bërë ndaj vajzave të reja.

Buku Abi, emri i së cilës është Joann Kelly, e postoi deklaratën e saj në Insta Story të enjten.

Deklarata vjen pas publikimit të dokumentarit “Surviving R. Kelly”, ku tregohen të detajuara historitë e abuzimit seksual për të cilat akuzohet këngëtari i njohur.

“Buku këtu. Thjesht dua të them disa gjëra. Para se të filloj dua që ta dini se po flas nga zemra, asgjë që them nuk është për të lënduar ose të prekur asnjë palë. Nëna ime, vëllezërit e motrat dhe unë, kurrë nuk do të pranojmë, mbështesim ose të bëhemi pjesë e çdo gjëje negative që ai ka bërë ose vazhdon të bëjë në jetën e tij. Për njerëzit që mendojnë se duhet të flas / kundër gjithçkaje që po ndodh tani. Unë vetëm dua që ju të gjithë ta kuptoni se fjala e shkatërruar është më e pakta që ndihem aktualisht. Kërkoj falje nëse heshtja ime ndaj gjithçkaje është dukur si pakujdesi. Nuk është aspak qëllimi im. Lutem për të gjitha familjet dhe gratë që janë prekur nga veprimet e babait tim. Më besoni, kam qenë thellësisht e prekur nga e gjithë kjo. I njëjti përbindësh për të cilin të gjithë ju po përballeni është babai im. E di mirë se kush dhe çfarë është ai. U rrita në atë shtëpi. Zgjedhja ime për të mos folur për të dhe çfarë bën ai është për paqen time mendore. Dhe për shërimin tim”, shkroi ajo.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.