SPORT

Reimsi i Berishës e Zenelit ndalet nga PSG-ja

Reimsi ku luajnë dy reprezentuesit e Kosovës, Valon Berisha e Arbër Zeneli, ka pësuar humbje 2:0 në shtëpi sonte nga kampioni në fuqi i Francës, Paris Saint-Germain. Të dy golat për Parisin i shënoi Mauro Icardi (9’ dhe 62’).

Ndeshja i takoi xhiros së petë të Ligue 1 së Francës.

Berisha ishte titullar dhe luajti tërë ndeshjen, ndërsa Zeneli u aktivizua nga minuta e 65-të.

Image

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.