SPORT

Real Madridi pas Pogbas

Trajneri Zinedine Zidane e pëlqen shumë mesfushorin francez, të cilin e do në Madrid për sezonin e ardhshëm

Real Madridi duket se është afër ta transferojë Christian Eriksenin në afatin kalimtar të janarit.

Mirëpo, mesfushori danez nuk është zgjedhja ideale për trajnerin Zinedine Zidane.

Në fakt, objektivi kryesor i trajnerit të “Los Blancos” është Paul Pogba.

ESPN raporton se trajneri francez e do bashkëkombësin e tij në “Santiago Bernabeu” dhe beson se përfaqësuesi francez është i gatshëm të transferohet në kryeqytetin spanjoll.

Pogba ishte bërë objektiv i Realit edhe në afatin kalimtar të verës, por në fund nuk pati diçka konkrete.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.