Kuriozitet

Reagimi i parë pas aktakuzës nga Haga, Hashim Thaçin e tradhëton ora (FOTO)

Ditën e djeshme, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mbajti një deklaratë për shtyp para gjithë qytetarëve për të adresuar për herë të parë akuzat e ngritura ndaj tij për krime lufte.

Fjalimi i lajmëruar që të dielën, u shty për t’u mbajtur një ditë më pas, edhe pse arsyeja nuk u shpjegua kurrë.

E teksa më në fund e dha fjalimin e shumëpritur, i cili filloi të transmetohej me përpikmëri në orën 20:00, u vu re një detaj i sikletshëm.

Ndryshe nga ç’pretendonte, Thaçi nuk ishte live dhe këtë gjë e konfirmoi ora e tij. Siç duket edhe nga fotot e mëposhtme, kreu i shtetit ka nisur të xhirojë që në orën 15:50 dhe ka vazhduar deri në 16:45. Pra gati 1 orë xhirime, ndërkohë që për qytetarët u shfaqën vetëm 18 minuta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.