SPORT

Rashford, disa javë jashtë fushës

Sulmuesi anglez i Manchester Unitedit, Marcus Rashford, pritet të mbetet jashtë fushe për disa javë, pas një lëndimi të shpinës, ka njoftuar trajneri i Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer të dielën.

Rashford 22-vjeçar ka marrë lëndimin gjatë ndeshjes të së mërkurës në FA Cup kundër Wolverhamptonit, të cilën Unitedi e fitoi 1:0, transmeton Koha Ditore.

“Ai ka marrë disa goditje kur u aktivizua ndaj Wolverhamptonit dhe i është përkeqësuar gjendja e shpinës. Kishte probleme më herët. Sigurisht se po i japim kohë të rikuperohet dhe të pushojë, para se të kthehet në fushë”, ka thënë Solskjaer për “Sky Sports”.

“Nuk pres që ai të kthehet për disa javë”, shtoi ai.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483