SPORT

Ramizi asiston, pak minuta për reprezentuesit e Kosovës te Zuerichu

Futbollistët shqiptarë vazhdojnë me paraqitje në Superligën e Zvicrës.

Të shtunën, Samir Ramizi asistoi për Neuchatel Xamaxin që barazoi 1:1 në udhëtim ndaj Zuerichut. Ndeshja ishte e vlefshme për javën e 23-të të kampionatit helvetik. Ramizi asistoi në golin e hershëm të Xamaxit.

Ramizi e Arbenit Xhemajli kompletuan ndeshjen te Xamaxi. Në stol qëndroi Liridon Mulaj.

Te Zuerichu nuk startoi asnjë futbollist shqiptar. Mirlind Kryeziu e Hekuran Kryeziu qëndruan në stol, ndërsa Benjamin Kololli luajti prej minutës së 81-të. Të tre janë reprezentues të Kosovës.

Edhe ndeshja mes Thunit dhe Luzernit përfundoi 1:1. Te Luzerni startuan Shkëlqim Demhasaj e Idriz Voca. Demhasaj u zëvendësua në minutën e 72-të, ndërsa Voca më herët, në minutën e 57-të.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.