Kosova

Ramazani nis nesër, Tërnava i drejtohet besimtarëve

Muaji i shenjtë i Ramazanit do të nis të premten më 24 prill.

Drejtuesit e Komunitetit mysliman të Maqedonisë, Kosovës dhe Shqipërisë kanë njoftuar besimtarët mysliman se agjërimi do të filloj të premten.

Me këtë rast kryetari i BIK-ut, myftiu Naim Tërnava jep mesazhin me rastin e fillimit të Ramazanit.

Shfaq më shumë
//usounoul.com/4/3473483