Rama tregon për pritjen kuqezi nga shqiptarët e Greqisë

Kryeministri i Shqipërisë, Esdi Rama, dje ka përfunduar vizitën në Athinë, ku zhvilloi një takim me emigrantët e Shqipërisë në stadiumit “Galatsi”, në Athinë.

Rama, përmes një një publikimi ne Facebook, tregon për pritjen me brohoritma dhe flamujt kuq e zi që valëviteshin në kryeqytetin grek, gjatë qëndrimit të tij, atje.

Mirëmëngjesi dhe me këtë videokartolinë kuqezi nga Athina, ju uroj një javë sa më të mbarë”, shkruan Rama.

Pas Athinës, Rama do të vijojë turin e takimeve me diasporën edhe në Milano, Londër dhe Dusseldorf. /Kosova.info/

Go to TOP