Kosova

QKUK/ Ndërron jetë një person i infektuar me koronavirus

Demush Shaha kreu i Institutit EPIK, ka njoftuar se vëllai i tij 38 vjeç vdekur. Sot më herët Shasha kishte treguar se vëllai i tij ishte i infektuar me virusin COVID-19 dhe kishte rrëfyer momentet e dërgimit të vëllait të tij në urgjencë.

Megjithatë ende nuk dihet nëse vëllai i Shashës ka ndërruar jetë shkak u virusit COVID-19.

Postimi i plotë:

“Vellau im, Flamur Shasha, 38 vjeç, ndroj jete.Per shkak rrethanave lus per mirekuptim familjen dhe miqt. Varrimi do jete privat”, ka shkruar Shasha.

Demush Shasha

Ne shtrat lidhur per oksigjen e nxjerrim vellaun nga autoambulanca dhe me force shtyme ne perpjeten e lehte per te hyre ne Infektive.

Gjeja e pare qe verejta duke hyre ne Infektive jane rendi i furgonave te funeralit qe jane ne pritje te kufomes se radhes. Ndosha per shkak ngjyres se zeze se tyre, mbishkrimin “FURGON FUNERALI”, punes qe bejne apo gjitha ketyre sebashku – frika me kaploj.

Brenda Infektives ne pranim personat e veshur nga koka deri ne kembe ne te bardha. Fytyra…Shiko më shumë

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.