SPORT

Qeveria e Kroacisë në mbledhje të veshur me fanella të përfaqësueses

Anëtarët e Qeverisë së Kroacisë, të prirë nga kryeministri Andrej Plenkoviq, në mbledhjen e sotshme ishin me fanellat e përfaqësueses kroate, ngjyrë kuq e bardhë.

Në Twiter, në faqen e Pallatit të Banit është publikuar : “Sot është mbledhje e veçantë e Qeverisë së Kroacisë. Të dielën jemi kampionë”.

Ekipi kroat mbrëmë mundi Anglinë dhe u plasua në finalen e Botërorit 2018 me Francën, që do të zhvillohet të dielën.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.