Kuriozitet

Qeni shpëton 2-vjeçaren nga grabitësit

Një vajzë dy-vjeçare e tmerruar është rrëmbyer nga një hajdut i cili vuri dorën mbi gojën e saj për të ndaluar ulëritjet e saj për ndihmë gjatë një thyerje të frikshme.

Bastisja tronditëse u zhvillua dje në qytetin Redditch, në veri-lindje Worcestershire afër Birmingham.

Askush nuk u dëmtua pasi dy hajdutët arritën të vidhnin sende me vlerë, por u detyruan të iknin për shkak të qenit të familjes.

Dy hajdutët u futën në shtëpi përmes një dere të pa mbyllur të automjetit menjëherë pas orës 11:00, edhe pse dritat në shtëpi ishin akoma ndezur.

Qeni i familjes zbriti në katin e poshtëm pasi ndjeu zhurmën dhe arriti të trembë hajdutët, por ata së pari arritën të merrnin një orë, një aparat fotografik, para dhe një unazë martese, sipas policisë.

Nëna e vogëlushes ka përshkruar përvojën e saj në një postim në rrjetet sociale:

Sapo jam grabitur. Ishin dy hajdutë dhe njëri prej tyre i vendosi duart mbi gojën e vajzës time, e cila është dy vjeçe për ta ndaluar të mos kërkonte ndihmë. Nëse nuk do të ishte për qenin tim, vetëm Zoti e din se çfarë do të ndodhte.
//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483