Rajoni

Putini i rekomandoi Vucicit raketat Pancir dhe Smerc

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin në momentin kur ka kaluar sistemi “Pancir” dhe “Uragan” i ka pëshpëritur Vucicit se kjo është gjëja e vërtet për ta dhe se janë treguar të suksesshme në Siri.

“Presidenti Putin mjaft mirë i njehë armatimin rusë dhe në momentin kur para ne kanë kaluar sistemi “Pancir” dhe “Uragan” më ka pëshpëritur se kjo është gjëja e vërtet për ne dhe se janë treguar mjaft të suksesshme në Siri”, ka thënë presidenti serb raportuar nga Novosti, duke nënvizuar se sistemi “Uragan” është mjaft i shtrenjtë, derisa mundësia për furnizim me “Pancir” është i mundur. /Kosova.info/

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483