Kronika e zezë

Punëtori rrëzohet nga objekti ku ishte duke punuar në Fushë Kosovë, arrestohet pronari i firmës

Policia e Kosovës ka njoftuar se një punëtor është lënduar në vendin e tij të punës në Fushë Kosovë.
Rasti ka ndodhur dje, rreth orës 10:40.


“Viktima mashkull kosovar deri sa kishte qenë duke punuar ishte rrëzuar nga objekti dhe kishte pësuar lëndime trupore. Viktima është duke marrë tretman mjekësor në QKUK-së. Ndërsa është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pronar i firmës në të cilën viktima ka qenë duke punuar”, njofton Policia

Po ashtu, Policia ka njoftuar se me vendim të prokurorit kujdestar, te dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë.