Show Biz

Pse Kate Middleton vesh këpucë në dy madhësi të ndryshme?

Koleksioni i këpucëve të Dukeshës së Kembrixhit është zilia e shumëkujt, kjo është e sigurt, por a e dini se ajo ka një hile të modës kur bëhet fjalë për këpucët e saj?

Ajo blen takat e saj në dy madhësi të ndryshme, 38.5 dhe një 39 (ose 5.5 dhe 6 në madhësinë britanike), transmeton Telegrafi. Padyshim që Kate e bën këtë për arsye rehatie dhe duket se ndryshon në varësi të markës, taket e saj të Jimmy Choo ‘Georgia’ dhe sandalet e saj të kuqe ‘Vamp’ janë në 38.5. Ajo madje zbret në një madhësi 38 në modelet e Rupert Sanderson.

Ndërkohë, Kate vesh një 39 në Sandalet e Bennett ‘Agata’, të cilat përmbajnë një majë të gishtave të këmbëve dhe një detaj harku në kyçin e këmbës. Mund të jetë se Dukesha zgjedh të shkojë për një madhësi më të madhe në takat e saj të guximshme pasi që ajo mund të ketë më shumë të ngjarë t’i veshë ato në muajt më të ngrohtë, dhe askush nuk dëshiron që këmbët e tyre të fryhen gjatë një fejese mbretërore, apo jo?

Kate nuk është e vetmja grua mbretërore që ka vëmendje të veçantë kur bëhet fjalë për madhësinë e këpucëve të saj. Dukesha e Sussex në të vërtetë mendohet se vesh takat e saj të preferuara një madhësi të tërë më të madhe sesa duhet – për të shmangur sikletin. Shikoni nga afër fotot e Meghan në ngjarjet zyrtare, dhe këpucët e saj shpesh shfaqen shumë të mëdha për të, me një hapësirë në thembra.