Kuriozitet

Pse duhet të bëni dush në mëngjes

Studime të ndryshme tregojnë se njerëzit që bëjnë dush në mëngjes janë më të lumtur dhe më të bukur. Sipas një studimi të bërë nga “Herbal Essences”, thuhet se, 90% e femrave të cilat bëjnë dush në mëngjes, janë më të lumtura dhe e nisin ditën mbarë.

Përsa i përket bukurisë pas një dushi të pastër, lëkura juaj dhe ju do të dukeni më shkëlqyese, kështu që mos ngurroni të laheni në mëngjes, shkruan Gazeta Mapo.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483