Kosova

Prokuroria fillon hetimet për personin që kanosi Presidentin

Prokuroria Themelore ka ngritur sot aktakuzë kundër personit me inicialet A.G veprën penale “Kanosje”.

A.G ka kërcënuar presidentin e vendin, Hashim Thaçi dhe tani ka filluar grumbullimi i informatave lidhur me këtë rast, njofton Klan Kosova

“Prokuroria Themelore në Prishtinë, njofton opinionin se pas marrjes së informatave se personi me inicialet A.G. ka kërcënuar presidentin e Republikës së Kosovës, H.Th, përmes rrjetit social “Facebook”, ka autorizuar Policinë e Kosovës, për grumbullimin e informatave lidhur me këtë rast”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

//azoaltou.com/afu.php?zoneid=3473483