Kosova

Pritje të gjata për trajtim në Emergjencë, ankohen qytetarët

Qytetarët po ankohen se po iu bie të presin gjatë për të marrë trajtim në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës, përkatësisht në Emergjencë.

Lexues të Gazetës Express kanë dërguar fotografi dhe video, ku shihen qytetarët duke pritur brenda, derisa sipas tyre mjekët janë duke pirë cigare jashtë.

Një prej tyre i ka thënë gazetës se i është dashur që të presë rreth dy orë për të marrë trajtim.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.