Kombëtare

Prishtinasit ia djegin veturën, të dyshuarit në arrati

Një qytetar nga Prishtina ka raportuar në polici se persona të panjohur ia kanë djegur veturën

Rasti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së dielës në Prishtinë, ku ankuesi ka raportuar në polici se vetura e tij është djegur nga persona të panjohur.

Policia në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se njësitë përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin.

Po ashtu, bëhet e ditur se përveç dëmeve materiale, nuk është raportuar për lëndime në njerëz.

Ndërkaq nuk është raportuar për persona të arrestuar lidhur me këtë rast.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483