SPORT

Prishtina fiton në derbin ndaj Llapit

Prishtina ka arritur të arkëtojë pikët e plota në udhëtim të skuadra e Llapit.

“Bardhëkaltërit” fituan me rezultat 0 – 2, shkruan lajmi.net.

Ndeshja ishte e baraspeshuar me dy skuadrat që provonin të realizonin në portën kundërshtare.

Rastin e artë e kishte Llapi, por Ahmed Januzi nuk ia doli të shënojë nga pika e bardhë duke goditur shtyllën dhe dy skuadrat shkuan në pushime me rezultat të barabartë 0- 0.

Shifrat i zhbllokoi Endrit Krasniqi në minutën e 75-të, kurse fitoren e vulosi Leutrim Kryeziu në minutat shtesë (90+2).

Me këtë fitore, Prishtina mban pozitën e katër me 21 pikë, derisa Llapi qëndron në vendin e nëntë me tetë sosh.