SPORT

Prishtina del në vend të parë pas fitores ndaj Vushtrrisë

Prishtina ka mposhtur Vushtrrinë si mysafire 2:0 për të kaluar në pozitën e parë të Superligës së Kosovës.

Otto John realizoi të dy golat për fitoren e re për ekipin e Armend Dallkut.

Pas 24 ndeshjeve, Prishtina del në pozitën e parë me 47 pikë të tubuara, një më shumë se Drita që ka një takim më pak të zhvilluar dhe Ballkani që me dy barazime rresht ka rënë në pozitën e tretë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.