Kosova

Presidentja Osmani i uron ditëlindjen e 79-të presidentit Joe Biden

Presidentja Osmani i ka uruar ditëlindjen e 79-të homologu të saj amerikan Joe Biden.

Osmani ka shkruar në llogarinë e saj në Twitter se presidenti Biden është një mik i vërtetë i popullit të Kosovës.

“I uroj presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, gëzuar ditëlindjen e 79-të. Urime ditëlindja z. President. Si një mik i vërtetë i popullit tonë dhe shtetit tonë, sot ne ju bashkohemi juve në festimet e juaja”, ka shkruar Osmani.

Shfaq më shumë
//ashoupsu.com/4/3473483