Bota

Presidenti turk i dhuron kancelares gjermane dy dhurata

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka pritur në Stamboll kancelaren gjermane Angela Merkel, me rastin e hapjet së kampisti të universitetit turko-gjerman.

Erdogan shfrytëzoi rastin për t’i dhuruar kancelares gjermane një helmetë dhe një pasqyre të bukur.

Ai tha se këto dy gjëra simbolizojnë fuqinë dhe shëndetin, që i uron t’i ketë Angela Merkel.

Gjykuar nga pamjet e publikuara më poshtë, kancelarja dukej shumë e lumtur me përzgjedhjen që e kishte bërë presidenti turk sa i përket këtyre dhuratave.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort