Kosova

Presidenti Thaçi e Enver Hoxhaj nisin festën me nga një gotë raki

Presidenti Hashim Thaçi dhe zëvendëskryeministri në detyrë, Enver Hoxhaj kanë nisur  festën e Vitit të Ri. 

Hoxhaj ka publikuar një fotografi me Presidentin Thaci, me të cilin thotë se kanë cuar gotën e parë për festën e Vitit të Ri. 

“Gota e parë e festës së Vitit të Ri 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ me Presidentin dhe mikun tim, Hashim Thaçi URIME 2020! Gezuar”, ka shkruar Hoxhaj në Facebook, transmeton Gazeta Express. 

Hoxhaj është zëvendëskryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, të cilën e ka udhëhequr Thaçi për 15 vjet. 

Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting, table and indoor