Kosova

Presidenti Ilir Meta arrin në Prishtinë

Për të marrë pjesë në ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, edhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka arritur në Prishtinë, shkruan Kosova.info.

Ai ka arritur në hotelin, ku po qëndrojnë ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja, Albright.

Meta është pritur nga ana e ish-presidentes kosovare, Atifete Jahjaga.