Kosova

“Prerje të buzëve, thyerje të dhëmbëve e gjakderdhje”, Rashiq tregon lëndimet që ia shkaktuan djalit të tij

Politikani serb në Kosovë, Nenad Rashiq, ka organizuar një konferencë për media për të folur për rrahjen e djalit të tij nga një grup personash në Llapnasellë të Graçanicës.

Ai tha se Nikolla, djali i tij, ka pësuar lëndime të trupore si: prerje të buzëve, thyerje të dhëmbëve e gjakderdhje të madhe, raporton T7.

Teksa shtoi se ai është sharë para se të sulmohej, duke theksuar se dyshon se “sulmi ka qenë i organizuar dhe i planifikuar”.

Tutje, Rashiq tha se sulmuesit kanë pasur me vete thika, çekiq dhe boksa të hekurit.

“Çfarë kam dashur të theksoj në këtë konferencë që 15 vite merrem me politike dhe tentoj të jem sa më objektiv për fat të keq tek ne ka një burim negativ, vlerat tona morale janë kthyer përmbys. Kemi familje që s’kanë fëmijë të edukuar, kështu vijmë deri tek dukuritë si këto. Lus organet, policinë dhe prokurorinë, jo për Nikollen djalin tim që e ka paguar shtrenjtë, por edhe për fëmijët e tjerë”, tha ai ndër të tjera.