SPORT

Portugali – Francë, forma e dy kombëtareve në pesë ndeshjet e fundit

Portugalia dhe Franca do të përballen sonte me fillim nga ora 21:00.

Të dy kombëtaret synojnë fitoren e madhe, por kombëtarja e Portugalisë është e imponuar për të arritur atë.

Franca ka siguruar kualifikimin tutje dhe tashmë në ndeshjen e sontme pritet të luajë vetëm për ta siguruar pozitën e parë.

Analizuar formën e dy kombëtareve në pesë ndeshjet e fundit del se Franca ka bilanc pak më të mirë. Kombëtarja e udhëhequr nga Deschamps ka katër fitore dhe një barazim.

Në anën tjetër, Portugalia ka tri fitore, një barazim dhe një humbje.