SPORT

Portierja Pauline Peyraud-Magnini është infektuar me COVID -19

Portierja e Arsenalit, Pauline Peyraud-Magnin thotë se ajo ishte “e frikësuar”, por është shëruar pasi kontraktoi koronavirusin.

Francezja është personi i dytë në Arsenal që konfirmoi se kishte virusin, pas menaxherit Mikel Arteta.

28-vjeçarja konfirmoi lajmin në një video të postuar në llogarinë në Instagram të ish-lojtarit të Francës, Elodie Thomis, transmeton Kosova.info.

Ajo tha: “Unë isha akoma e frikësuar. Të gjithë mjekët më kishin thënë se isha kontraktuar me Covid-19”.

“Kam pasur shumë simptoma që lidhen me këtë virus: ethe, të ftohtë, dhimbje koke të vazhdueshme, shqetësim të frymëmarrjes, lodhje të jashtëzakonshme dhe humbje të shijes dhe erës. Por fatmirësisht gjithçka ka kaluar dhe tani ndihem më mirë”.