SPORT

Porosia e ambasadorit rusë për kombëtaren serbe kundër Zvicrës!

Jo vetëm në politikë, por tash edhe në sport po involvohet ambasadori rusë në Beograd Aleksandër Çepurin.  Si “fans” i ekipit shtetëror të futbollit, ai thotë se i përcjellë ndeshjet me dëshirë të madhe.

Duke festuar  fitoren e e reprezentacionit të Serbisë në ndeshje me Kosta Rikën, ai në profilin e tij në Twitter publikoi një postim ku thekson golin e Kolarovit, por edhe shprehë pritjet para dulein të radhës që do të zhvillohet të premten midis Serbisë dhe Zvicrës.

“Në rend është Zvicra, arrë e fortë, por duhet gjithsesi  ta gjunjëzojnë”, theksoi ai.

“Jam i sigurt se tifozët serb dhe të Kalingradit do t’i japin mbështetje maksimale”shqiponjave”, shkruan Çepurin në profilin e tij në Twitter. /Kosova.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.