Kosova

Pompeo në takim me Vuçiqin: Diskutuam rëndësinë e kthimit në dialog me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka publikuar një fotografi në Twitter me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Me të thotë të ketë biseduar për rëndësinë e kthimit në dialog me Serbinë.

“Takim me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, për të diskutuar rëndësinë e kthimit në dialog me Kosovën, dhe reformat e nevojshme për të arritur qëllimin e Serbisë për anëtarësimin në Bashkimin Evropian. Ne jemi të gatshëm të mbështesim në të dyja drejtimet”, ka shkruar Pompeo në Twitter.