Kosova

Podujevë: I vënë flakën parketit brenda sallës së sportit të shkollës “Fan Noli”, lëndohen dy persona

Policia e Kosovës ka njoftuar se një rast i zjarrvënies ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Podujevë, shkruan kosova.info.

Ankuesi mashkull K/Shqiptar raporton se nga persona të panjohur i është vënë flaka një tube të parketit brenda sallës së sportit të shkollës Fan Noli.

Si pasojë e tymit lëndime trupore pësojnë dy viktima meshkuj K/Shqiptar punëtor të sigurimit  dhe të njëjtit kane pranuar tretman mjekësor ne Spitalin e Podujevës.

Në vendin e ngjarjes kane dal njësit relevante.