Kombëtare

Po tentonte të kontrabandonte mallra, arrestohet serbi në Leposaviq

Policia e Kosovës ka njoftuar se një rast i kalimit ilegal të kufirit ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Leposaviq, shkruan Kosova.info.

Njësia policore ka shoqëruar në stacionin policor të dyshuarin mashkull serb, pasi që i njëjti kishte kaluar kufirin në mënyrë ilegale dhe tek i njëjti janë gjetur mallra ushqimore të kontrabuar.

Rasti është dërguar në procedurë të regullt.