Kosova

Plagoset me pushkë ajrore një i mitur në Ferizaj

Një i mitur është plagosur në Ferizaj dje rreth orës 14:00, ka bërë të ditur policia e Kosovës.

Sipas policisë, i mituri është plagosur me pushkë ajrore.

Viktima është dërguar për tretman mjëksor, ndërsa, një person është arrestuar.

“Ferizaj, 01.08.2021 – 13:56. Raportohet se viktima mashkull kosovar i mitur, ështe plagosur me një pushkë ajrore. Viktima ështe dërguar për tretman mjekësor, ndërsa ështe arrestuar një mashkull kosovar dhe i njëjti pas intervistimit, me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raport të policisë.