SPORT

Pirlo trajner i ri i Juves

Andrea Pirlo është zyrtarizuar si trajner i ri i Juventusit.

41-vjeçari zëvendëson Maurizio Sarrin e shkarkuar menjëherë pas eliminimit nga Liga e Kampionëve.

Italiani në karrierën si futbollist ka fituar gjithçka që është e mundshme.

Te Juventusi, ka fituar katër tituj kampioni, një Kupë të Italisë dhe dy Superkupa.

Pirlo ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me “Zonjën e Vjetër”.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483