Video

Peshkaqenët e uritur ‘i sulen’ balenës së vdekur

Tre peshkaqenë janë filmuar duke u ushqyer me një balenë të vdekur rreth 12 metra në plazhin Angurie në bregun e Uellsit Jugor.

Pamjet e publikuara tregojnë grabitqarët e uritur që hanë bishtin e ‘kufomës’. Shkaku i vdekjes së balenës nuk dihet.

Autoritetet kanë ndaluar notin dhe larjen në det nga njerëzit pasi rrezikojnë jetën.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483