SPORT

Pesë muaj pa luajtur si startues, Ibrahimovic shënon autogol në tentim për ta larguar topin

Zlatan Ibrahimovic kishte pesë muaj që nuk luante me Milanin si startues, ndërsa ndaj Bolognas, trajneri Stefano Pioli vendosi ta fus nga minuta e parë.

Milani e mbylli pjesën e parë në epërsi prej 2-0 me golat e Rafael Leaos dhe Davide Clabrias.

Në këtë pjesë Bolgona mbeti me 10 lojtarë pasi që Soumaoro doli me karton të kuq.

Më të filluar pjesa e dytë Zlatan Ibrahimovic gjeti rrjetën, por jo të duhurën, pasi në tentim për ta larguar një top me kokë, ai e qëlloi portën e tij.

https://twitter.com/cracks_oficial/status/1452002645468749829?s=20

Ky gol hapi edhe ndeshjen pasi që Mousa Barroë shënoi vetëm pak minuta më pas për 2-2.

Një ndeshje e bukur po zhvillohet në “Renato Dall’Ara”.

Shfaq më shumë
//usounoul.com/4/3473483