Kronika e zezë

Përndiqte bashkëshorten e tij, arrestohet 41 vjeçari

Shqipëri/ Një shtetas është arrestuar  mëngjesin e së enjtes (24.09.2020) nga Policia e Beratit.

Shtetasi P.V, 41 vjeç nga Ura Vajgurore ishte shpallur në kërkim me vendim të me vendim të Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprat penale “Përndjekja” dhe “Vendime në kundërshtim me vendimin e gjykatës.

41 vjeçari përndiqte vazhdimisht bashkëshorten e tij dhe gjithashtu ka tentuar të futet në banesën e saj duke shkelur urdhrin e mbrojtjes nga Gjykata e Beratit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme./t.ch

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.