Kombëtare

Përfundon seanca në parlamentin shqiptar, Basha tërheq protestuesit

Me qindra protestues kanë qëndruar para Kuvendit duke pritur daljen e deputetëve socialistë nga ambientet e Parlamentit.

Por teksa frika për një përplasje fizike mes tyre dhe deputetëve ishte e pranishme, kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka tërhequr protestuesit nga selia e Kuvendit prë t’i grumbulluar para selisë blu, raporton TCH.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.