Kosova.info

Përfundon pjesa e parë: Polonia në avantazh ndaj Arabisë Saudite të padorëzuar

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Polonisë dhe Arabisë Saudite, në kuadër të Kupës së Botës.
Rezultati aktual është 1-0.
Golin për polakët e shënoi Zielinski, në minutën e 39’, pas një asistimi nga Robert Lewandowski.

Menjëherë pas këtij goli Arabia Saudite e pati një rast tejet të volitshëm, mirëpo Dawsari nuk arriti të shënojë nga penalltia për ta barazuar rezultatin.

Si përfundim, pjesa e parë u mbyll 1-0 për polakët që shkojnë më të relaksuar në pushimin në mes të pjesëve.

Më të fundit

escort mersin - izmir escort