Kosova

Përfundoi aksioni i EULEX-it, Gucati dhe Haradinaj u arrestuan për pengim të drejtësisë

Ka përfunduar bastisja e EULEX-it në zyret e OVL të UÇK-së.

Sekretari i OVL të UÇK-së Faton Klinaku, u ka thënë medieve të premten mbrëma se bastisja ka zgjatur aq shumë, shkaku i kontrollimit të dokumentacioneve.

“I kanë marrë disa shtëpiza të kompjuterëve. Përveç shtëpizës i kanë marrë edhe xhirimet e kamerave”, ka thënë ai.

Ndërkohë, avokati Tomë Gashi ka thënë se ajo që më së paku është dashur të ndodhë tani është që tani kemi të arrestuar dhe janë duke u transferuar në Hagë.

Ai ka thënë se arsyeja e arrestimit të Gucatit dhe Haradinajt është pengimi i drejtësisë.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.