SPORT

Përfundimisht Bayerni nuk e bleu Coutinho-n

Bayernit i ka skaduar mundësia për ta aktivizuar kaluzolën e Philipe Coutinhos.

Bayern Munich e mori Coutinhos gjatë verës së kaluar në formë huazimi, më të drejtë blerje në fund të këtij sezoni për 120 milionë euro.

Megjithatë, Karl-Heinz Rummenigge ka bërë të ditur se Bayerni nuk e ka shfrytëzuar këtë mundësi, klauzola e vendosur tashmë ka skaduar.

“Opsioni ka skaduar dhe nuk e kemi aktivizuar”, tha  Rummenigge për Der Spiegel.

“Do të planifikojmë skuadrën për sezonin e ardhshëm dhe do të shohim nëse ai (Coutinho) mund të luajë një rol në skuadër apo jo”. /Gazeta Express/

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483