Bota

Pelegrinët hebrenj kalojnë natën në tokën e askujt mes Bjellorusisë dhe Ukrainës

Qindra hebrenj hasidikë, të cilët ishin nisur në pelegrinazh në Ukrainë përmes Bjellorusisë, pavarësisht kufizimeve për koronavirus, janë bllokuar në zonën kufitare, Novaya Huta, më 15 shtator.

Rojet kufitare të Bjellorusisë i kanë lënë ata të vazhdojnë rrugën, mirëpo zyrtarët ukrainas i kanë kthyer mbrapsht.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483