Kombëtare

Pejë/ Një prokuror del pozitiv në testin për koronavirus

Një prokuror në Pejë ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, ka bërë të ditur zëdhënësi i Prokurorisë në Pejë, Shkodran Nikçi.

Sipas tij, me rekomandim të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, një pjesë e stafit që kanë pasur kontakt me personin e infektuar, janë vetizoluar.

“Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Pejës pas kësaj situate të krijuar, ka kërkuar të veprohet sipas Planit për Menaxhimit të Krizës të hartuar nga Kryeprokurori i Shtetit dhe Këshilli Prokurorial i Kosovës. Një pjesë e punës është pezulluar për shkaqe sigurie, ndërsa tutje do veprojmë sipas koordinimit me Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publik në Kosovë, ku pritet të bëhen testimet e stafit të Prokurorisë Themelore të Pejës”, ka thënë Nikçi për KOHËN.

Po ashtu, sipas tij, sot do bëhet dezinfektimi i të gjitha hapësirave në objektin e Prokurorisë Themelore të Pejës.

Shfaq më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

//dopansearor.com/4/3473483