SPORT

Pas shortit, ja datat kur do luhen dy super ndeshjet Barcelona – Inter

Është hedhur në Montecarlo shorti i Champions League për sezonin 2018/2019.

Ashtu siç pritej Interi ndodhet në “Grupin e Ferrit” ku do të përballet me gjigantët europiane: Barcelonën, Tottenhamin dhe PSV-në.

Barcelona do ta ketë rastin që të hakmerret ndaj Interit për atë eliminimin e dhimbshëm në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve të vitit 2010.

Por pas shortit të gjithë pyesin për datat e dueleve ndërmjet Interit dhe Barcelonës.

Sfida e parë do të zhvillohet në stadiumin ‘Camp Nou’, të mërkurën e datës 24 tetor, kurse ajo e kthimi zhvillohet në ‘Giuseppe Meazza’ më 6 nëntor.