Kosova

Pas publikimit të marrëveshjes, Kurti paralajmëron takim me krerët e KFOR-it

Konferenca e jashtëzakonshme e mbajtur nga Kryeministri i Kosovës z.Albin Kurti, u bë e qartë agjenda e tij në lidhje me këtë çështje – përcjell Kosova.info

Ai e cilësoi marrëveshjen si të njëanshme.

 “Shihet se është zotim i njëanshëm…” – tha ai ndër të tjera.

“Dua ta theksoj qëndrimin tonë për partneritet dhe Aleancë të pashkëputur me KFOR’in, nesër në mëngjes kam takim me komandantin e KFOR-it.”/Kosova.info/

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.