Uncategorized

Pas humbjes nga Qipro, Kosova përballet sot me Maqedoninë Veriore

Përfaqësuesja e Kosovës në tenis, konkurrenca e femra, është duke u paraqitur në garën “Fed Cup 2019”, për grupin e tretë të zonës “Evropë – Afrikë”, që po mbahet në Helsinki të Finlandës.

Të hënën, vajzat tona u mposhtën nga Qipro me rezultat 2:1.

Sot takohen me Maqedoninë Veriore, shkruan KOK.

Image

Kosovën po e përfaqësojnë, Donika Bashota, që dje shënoi një fitore, Arlinda Rushiti, Blearta Ukëhaxhaj dhe Vesa Gjinaj.

Në grupin B të Kosovës janë edhe Algjeria e Kongo.