SPORT

Pas golit të shënuar, Ansu Fati shkoi për ta përqafuar mjekun që i ndihmoi gjatë rikuperimit

Ansu Fati është rikthyer në radhët e Barcelonës edhe atë duke arritur të shënojë që në ndeshjen e parë.

Talenti spanjoll u inkuadrua në minutën e 81-të të ndeshjes kundër Levantes, të cilën Blaugranët e fituan me rezultat 3-0.

Hyrja e tij në fushën e Camp Nou u mirëprit nga tifozët katalunas dhe ai ua shpagoi duke shënuar pas vetëm dhjetë minutash lojë.

Ishte një solo aksion i 18-vjeçarit, i cili njëherësh paralajmëroi formë të mirë përgjatë këtij edicioni, të cilin Barca po e vuan që nga largimi i Lionel Messit.

Ndërkaq, pasi e shënoi golin, Fati e festoi atë duke shkuar në tribuna për ta përqafuar mjekun, i cili i ka ndihmuar përgjatë rikuperimit të tij.