SPORT

Pas dy fitoreve të mëdha, Unitedi barazon në shtëpi me Evertonin

Pak ditë pasi fitoi ndaj Tottenhamit dhe Manchester City, Manchester Unitedi është ndalur baras në shtëpi.

“Djajtë e Kuq” barazuan 1 me 1 me Evertonin në kuadër të xhiros së 17-të në Premier Ligë.

Victor Lindelof i vendasve me autogol i dha epërsinë Evertonit në pjesën e parë, ndërsa rezultati u barazua nga i riu Mason Greenwood.

Unitedi ka 25 pikë në pozitën e gjashtë në tabelë. Evertoni ka vetëm 18 në pozitën e 16-të.

Image

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.