Pa kategori

Pas arrestimit nga policia Loredana rrezikon dëbimin nga Zvicra, zbardhen problemet

Nuk kanë të mbaruar pengesat dhe problemet për reperen e njohur shqiptare. Pas arrestimit nga policia zviceriane, pasi akuzohej mashtrimin e kishte bërë, në bashkëpunim me të vëllanë, Beratin dhe t’u ketë marrë atyre rreth 900 mijë franga, para kesh dhe të mira materiale.

Loredana Zefi rrezikon deportimin nga Zvicra. Burime për “Prive” bëjnë me dije se Loredana nuk ka pasaportë zvicerane dhe është qytetare e Kosovës.

Në vitin 2013, ajo thuhet se ka aplikuar për nënshtetësi zvicerane, por nuk e ka marrë atë. Arsyeja është e ende paqartë. Për shkak të probleme me gjyqin që ka për vjedhjen e 700 mijë frangave, reperja rrezikon që të deportohet, megjithatë e gjitha mbetet në dorën e drejtësisë zvicerave.

Rreth një vit më parë, u bënë akuza se Loredana kishte u vjedhur mijëra franga me mashtrim një çifti.