Kosova

Partia e Oliver Ivanoviqit i bashkohet fuqishëm Listës Serbe

Iniciativa Qytetare “ Sloboda, demokratija, pravda” – SDP ju bashkua sot Listës serbe dhe në zgjedhjet parlamentare në Kosovë do ta përkrah fuqishëm Listën Serbe, shkruan Kosova.info.

“Iniciativa Qytetare SDP ka marrë vendim që në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të marrë pjesë në Listën “ Lista Serbe – Aleksandar Vuçiq”. Jemi të mendimit që për serbët në Kosovë në këto momente është e domosdoshme uniteti, përkrahja e shteti serb me qëllim të ekzistencës dhe ruajtjes së interesave shtetërore dhe nacionale” thuhet në komunikatën e Iniciativës Qytetare SDP.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483